Jak ošetřovat koženou kabelku

Jít nakupovat skvělé kabelky

Kožená kabelka sice představuje větší investici, ale při správné péči se vám určitě vyplatí. Radost totiž může dělat i následující generaci. Jak však takovou koženou kabelku ošetřovat?

Kůže je nadčasový materiál, který neustále pracuje. Povrch kůže je pórovitý, dýchá, dokáže přijmout vlhkost, pot, mastnotu, nečistoty i prach.  Při správné péči je kůže kabelky pružná, pevná a dobře drží tvar. Nesmí však být vystavována nadměrné zátěži a vlhkosti, pak se kabelka deformuje a ztrácí na vzhledu. Kabelku je nutné minimálně jednou do roka vyčistit a dále o ni pečlivě pečovat. Jen tak zajistí její stálou krásu a dlouhou životnost.

Jak pečovat o koženou kabelku

Způsob péče o koženou kabelku významně ovlivňuje typ povrchu. Kabelka může být hladká, broušená (s hrubším delším vlasem, i s jemnějším kratším vlasem) i lakovaná i s pigmentovou úpravou.

Čištění kožené kabelky

Důležitou zásadou péče o kožené kabelky je to, že pokud se na ní objeví skvrny, vyčistíte ji co nejdříve, aby následné škody nebyly nakonec mnohem vyšší. V žádném případě neužívejte agresivní čističe, kůži nikterak nedrhněte! Kabelku čistěte speciální pěnou, která dokáže z povrchu odstranit mastné skvrny, otisky a je schopna odstranit i barevné zbarvení.Hladkou kůži je zapotřebí ošetřovat přípravky na kůži, které obsahují vosky a oleje. Broušená kůže pak vyžaduje takové prostředky ve spreji. Zipy nezapomeňte občas pomazat včelím voskem. Speciální guma na kůži vám pomůže odstranit zašlou špínu. Pozor, kůži čistěte opatrně, abyste jí spíše neublížili.   Po vyčištění kůži vždy impregnujte.

Impregnace kabelky

Použijte k tomu speciální přípravek na kůži (sprej na broušený povrch a krém na hladký povrch). Impregnace vaši kabelku ochrání nejen před nečistotami, ale i před vlhkostí a mastnotou. Impregnaci je nutno provádět pravidelně, asi tak jednou měsíčně.

Impregnace nestačí, kůži nezapomeňte i vyživit

Jelikož kůže neustále pracuje, je nutné kabelku kromě impregnace také vyživovat speciálními přípravkami, které jsou určené pro péči kožených kabelek. Výživa zabrání vysychání kůže a jejímu popraskání.

Čeho se vyvarovat

V rámci péče o koženou kabelku je důležité se i několika věcí vyvarovat.

  • Koženou kabelku rozhodně dlouhodobě nevystavujte prudkému slunci (kůže pak vysychá, bledne a ztrácí na své pružnosti).
  • Pakliže vám kabelka uschne, nikdy jí nedávejte sušit k nějakému zdroji tepla.
  • Při péči o kožené kabelky neužívejte přípravky na boty, mohly by je poškodit.

Vyberte si z široké nabídky kabelek na jednom místě

Klíčová slova: kabelky, péče o kabelky, kožená kabelka, čištění kabelky, kožené kabelky

Jít nakupovat skvělé kabelky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *